خانه / تارت و پای / آموزش گام به گام “تارت چیز کیک سیب”
شکلات هدیه سورپرایز پرنسلین

آموزش گام به گام “تارت چیز کیک سیب”

تارت چیز کیک سیب

اول از همه تارت چیست؟ اگه نمیدونید تارت گونه ای شیرینی میباشد که در ساخت آن از مواد پر کننده استفاده میکنند. روی آن ها باز است و با مواد پر کننده پر شده . خب حالا پای سیب و چیز کیک دوست دارید؟ اگر آره پس همه سعیتون را بکنید تا این دستور پخت چیز تارت سیب را درست کنید چون ترکیب این دوتا عالیه!

مواد لازم خمیر چیز کیک :

۱۲۵ گرم کره  سرد که به تکه تکه شده ( کره ای که تازه از یخچال بیرون آورده شده)

۱ عدد زرده تخم بزرگ

۳ قاشق غذاخوری خامه پر چرب زده شده

۱ و ¾ فنجان آرد سفید

½ فنجان شکر

طرز تهیه تارت چیز کیک سیب :

۱-   کره ، آرد و شکر را در غذاساز می ریزیم . تا ترکیب آن ها به صورت بافت شنی ( دانه دانه مثل شکل) در بیاید.

آموزش تارت چیزکیک سیب 1

۲-   زرده تخم مرغ و خامه را به مواد داخل غذاساز اضافه کرده و آن ها را میکس می کنیم تا به صورت خمیر دربیاید.

 

تارت چیزکیک سیب 2

 

۳-   این عکس شکل خمیر را نشان می دهد. خمیر را از غذاساز بیرون می آوریم . روی خمیر را سلفون می کشیم و به مدت یک ساعت داخل یخچال می گذاریم. این خمیر را می توانید چند روز داخل یخچال نگه دارید.

تارت چیزکیک سیب 3

 

۴-   میز آشپرخانه را تمیز  کنید. و روی آن را آرد بپاشید و خمیر تان را با کمک وردنه باز کنید. بهتره وردنه را هم اردی کنید .

تارت چیزکیک سیب 4

خمیر را یک ساعت داخل یخچال گذاشتید؟ اگر اره . آن را از یخچال بیاورید. روی سطحی که می خواید خمیر را بگذارید ارد بپاشید و از  مرکز  خمیر شروع کنید به باز کردن خمیر. خمیر را در همه جهات باز کنید تا ضخامت خمیر تقریبا ۴ سانتی متر شود

حالا باید خمیر را در قالب گرد تارت بگذارید. اگر قالب گرد ندارید می توانید از قالب مستطلیل شکلاستفاده کنید.

۵ –   خمیر تارت را که به اندازه کافی باز شده داخل قالب قرار می دهیم. می توانید دستتان را آردی کنید تا راحت تر خمیر را در قالب بگذارید. اگر خمیر اضافی دارید بهتر  است چند بار امتحان کنید و بعد که کاملا یاد گرفتید خمیر را در قالب پهن کنید. دقت کنید که خمیر کاملا  دیواره های قالب را بپوشاند. این کار را به آرامی با کمک دستتان انجام دهید تا خمیر پاره نشود.  اگر خرابکاری کردید و خمیر کمی پاره شد نترسید مقداری خمیر از اضافات خمیر بردارید و آن را به اندازه کافی با وردنه باز کنید و روی قسمت پاره شده وصله کنید.

حالا قالبی که خمیر را در آن پهن کردیم  به مدت نیم ساعت داخل یخچال می گذاریم. در این مرحله باید فر را هم روی درجه ۳۲۰ درجه فانهایت قرار بدهیم تا از قبل گرم شود.

تارت چیزکیک سیب 5

۶ –   تارت را از یخچال درمی آوریم و یک کاغذ پوستی یا آلومینیوم فویل روی تارت می گذاریم و داخل کاغذ را برنج یا جو یا هر دانه خشک دیگری که توی آشپزخانه مان پیدا می شود ، می ریزیم. (درست مثل عکس) کاری که داریم انجام می دهیم باعث می شود  که یک لایه  از  خمیر ،  قبل از  اضافه شدن مواد داخل تارت پخته می شود.  تارت را به مدت ۱۵ دقیقه توی فر می گذاریم. تا وقتی که رویش طلایی و خشک شود. بعد تارت را از فر بیرون می آوریم و برنج ها و کاغذ را از روی تارت بر می داریم و دوباره تارت را به مدت ۱۵ دقیقه دیگر داخل فر می گذاریم. بعد از ۱۵ دقیقه که روی تارت طلایی شد تارت را بیرون می آوریم و می گذاریم تا سرد شود. ( می تونید تارت را امتحان کنید. اگر می بینید که خمیر تارت با ۱۵ ذقیقه اول طلایی شده دیگر تارت را برای بار دوم داخل فر نگذارید)

تارت چیزکیک سیب 6

نکته: آشپزی مجموعه ای از تجربیات ماست و تجربه هر کسی فقط مخصوص خودش است و با بقیه فرق می کند پس برای پختن هر خوراکی ای اول از تجربیات دیگران و بعد از تجربیات خودتان استفاده کنید.

تارت چیزکیک سیب 7

 

مواد لازم برای درست کردن مواد داخل تارت :

۴ عدد سیب

۲ عدد تخم مرغ بزرگ

۴۵۰ گرم پنیر خامه ای

۱۰۰ گرم کره

¾ فنجان شکر

۱ قاشق غذا خوری آرد

 ۲ قاشق غذا خوری آرد ذرت

۱ فنجان کشمش

 

سر قاشق غذا خوری وانیل

هسته و پوست سیب ها را جدا کرده و هر سیب را به ۸ قسمت مساوی تقسیم می کنیم.

۸ –   کره را در ماهی تابه آب می کنیم و سیب ها را  در کره تفت می دهیم.  وقتی که سیب ها نرم شدند ماهی تابه را از روی حرارت بر می داریم و می گذاریم سرد شوند.

تارت چیزکیک سیب 8

 

۹-   در یک کاسه شکر و پنیر خامه ای و وانیل را آنقدر هم می زنیم تا کرم نرم و یکدستی بدست بیاید.

تارت چیزکیک سیب 9

۱۰-   تخم مرغ ها را دانه دانه به مخلوط پنیر خامه ای اضافه می کنیم. بعد از اضافه کردن هر تخم مرغ مواد را با هم زن آنقدر  می زنیم تا ترکیب یکدستی بدست بیاوریم و بعد تخم مرغ بعدی را اضافه می کنیم.

تارت چیزکیک سیب 10

۱۱-   کشمش ، آرد ذرت و ارد را به مواد اضافه می کنیم و باهم مخلوط می کنیم.

تارت چیزکیک سیب 11

۱۲-   اینجا یه تارت داریم که روش طلایی شده و آماده پر شدن با مواد داخل تارت است

تارت چیزکیک سیب 12

۱۳-   مخلوط پنیر خامه ای را داخل تارت می ریزیم و رویش را با لیسک صاف می کنیم.

تارت چیزکیک سیب 13

۱۴-   سیب هایی که در کره تفت داده بودیم و حالا خنک شدند را روی کرم قرار می دهیم و با کمک لیسک سعی می کنیم سیب ها را توی سطح کرم  فرو ببریم. نکته اینجاست که سیب ها نباید در عمق پنیرخامه ای  فرو بروند بلکه در همین حد که به پنیر آغشته شوند و در سطح تارت باقی بمانند، کافی است.

تارت چیزکیک سیب 14

۱۵-   مواد لازم برای درست کردن لایه بالای تارت:

½ قاشق چای خوری دارچین

۱۰۰گرم کره ( کره باید داخل یخچال بوده باشد و تکه تکه شده  باشد)

½ فنجان گردو

½ فنجان شکر

½  فنجان آرد

پورد قند ( برای تزئین) اختیاری

در یک کاسه دارچین و کره و گردو و شکر و آرد را مخلوط می کنیم تا زمانی که مخلوط این ها باهم به صورت خاک نرم ( دانه دانه ) شود. 

تارت چیزکیک سیب 15

۱۶ –  مخلوط را به اندازه مساوی در همه جای،  روی کرم تارت می ریزیم و با دمای ۳۲۰ درجه فارنهایت یا ۲۲۰ درجه سانتی گراد به مدت ۴۰ تا ۷۰ دقیقه داخل فر می گذاریم. بعد از گذشته ۴۰ دقیقه تارت را چک می کنیم. می توانیم سیخ چوبی ای را داخل تارت فرو کنیم. اگر چیزی به چوب نچسبید اگر تارت پخته اما اگر موقع بیرون آوردن سیخ مواد داخل تارت به سیخ چسبید یعنی باید کمی بیشتر بپزد. از این مرحله ( بعد از گذشت ۴۰ دقیقه) هر ۵ دقیقه یکبار  پختن تارت را چک کنید.

تارت چیزکیک سیب 16

۱۷-تارت را از فر بیرون می آوریم. اجازه می دهیم کاملا سرد شود و بعد تارت را روی سینی وارونه می کنیم و  تارت را از قالب در می آوریم.  برای تزئین می توانیم روی تارت را پودر قند بپاشیم و نوش جان کنیم.

تارت چیزکیک سیب 17

۱۸-اینجا یه تارت خوشمزه داریم که داره بهمون چشمک می زنه بخوریمش 🙂

تارت چیزکیک سیب 18

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *