خانه / نوشیدنی / دسر باواریا خوشمزه برای مهمانی در حد دسر کافه های معروف
شکلات هدیه سورپرایز پرنسلین

دسر باواریا خوشمزه برای مهمانی در حد دسر کافه های معروف

یک دسر خوشمزه در حد دسرهای کافه

دسر باواریا برای مهمانی

دسر کرم باواریا لیمو و ژله

دسر باواریا یکی از دسرهای خوشمزه است که همراه ژله صرف میشه و بیشتر برای مهمانی ها درست می شه. خوبیه این دسر اینکه راحت و آسون درست میشه و مثل بعضی از دسرها دنگ و فنگ نداره اما مزه عالیش در حد دسرهاییه که توی کافه ها سرو میشه. خلاصه دسر باواریا رو درست کنید و بخورید تا هم مهمونی به یاد ماندنی ای داشته باشین هم اینکه یه دسر خوشمزه رو امتحان کرده باشین. ظاهرش شیکه اما آسونه

 

Dessert

 

مواد لازم  برای درست کردن دسر کرم باواروا برای مهمانی:

۳ عدد زرده تخم مرغ

۲/۳ لیوان شیر

۱/۳ لیوان آب لیموی تازه

۳۰۰ میلی لیتر خامه زده شده

½ لیوان شکر

۱ قاشق چای خوری رنده پوست لیمو ترش

۲ قاشق چای خوری پودر ژلاتین

رنگ خوراکی به میزان لازم

یک بسته ژله لیمو

طرز تهیه دسر باوارایا برای مهمانی

زرده تخم مرغ را همراه شکر با همزن می زنیم تا به شکل کرم دربیاید. شیر را جداگانه می جوشانیم و کم کم به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم. مخلوط به دست آمده را روی حرارت می گذاریم و مرتب هم می زنیم تا کمی مزه خامی اش برود اما نباید به جوش بیاد.

وقتی مخلوط را از روی حرارت برداشتیم ¼ آب لیموی تازه و پوست لیمو را اضافه می کنیم. بعد ژلاتین را روی باقیمانده آب لیمو می پاشیم و روی بخار آب می گذاریم تا حل شود. وقتی ژلاتین خوب در آب لیمو حل شد به مواد اضافه می کنیم. بعد مواد را توی یخچال می گذاریم تا به غلظت سفیده تخم مرغ دربیاد و خودش را کمی بگیرد.

بعد خامه زده شده را به مخلوط اضافه می کنیم و رنگ خوراکی را هم اضافه می کنیم و مواد را هم می زنیم و دوباره توی یخچال می گذاریم تا ببندد.

وقتی کرم باواروا آماده شد از یخچال بیرون می آوریم و ژله لیمو را با توجه به دستوری که روی پاکتش نوشته شده آماده می کنیم و روی کرم بسته شده، می ریزیم و دوباره توی یخچال می گذاریم تا ببندد. در اخر هم با خامه زده شده و رنده پوست لیمو تزئینش می کنیم.

نکته: اگر این کرم را به صورت برگردان درست کنید باید لایه ژله را اول کف ظرف بریزید و لایه کرم را روی آن. در اینصورت نباید بذارین لایه اول کاملا ببنده چون اینطوری دو لایه بهم نمی چسبن.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *