خانه / کیک و کاپ کیک / مشکلات پخت کیک
شکلات هدیه سورپرایز پرنسلین

مشکلات پخت کیک

چهار مشکل بزرگ در پخت کیک که با آموختن آن ها حرفه ای میشوید

پخت کیک حرفه ای به قول قدیمی ها لم دارد. تقریبا هیچ کسی نمیتواند برای بار اول یک کیک خوب عمل بیاورد. باید چند بار بپزد تا همه زیر و بم های آن دست تان بیاید. همه کسانی که کیک را میپزند امکان دارد به این چهار مشکل بر بخورند.  برای اینکه بفهمید مشکلات پخت کیک کجا بوده ما راه حل این مشکلات را به شما میگوییم

اگر هم فکر میکنید که بهتر است کیک را آنلاین سفارش دهید پس اینجا کلیک کنید تا برایتان ارسال شود

baking cake problems

راهنمای مشکلات پخت کیک

کیک زمخت و ناهموار شده و لطیف نیست

راه حل: این مشکل نتیجه خوب مخلوط نکردن خمیر است. اگر مواد کیک را با دست مخلوط می کنیدباید از یک کاسه ته گرد برای مخلوط کردن مواد استفاده کنید تا ماده مخلوط نشده ای گوشه های ظرف باقی نماند.

کیک وا رفته یا درست بیرون نمی آید

راه حل: در پخت مشکل داشته اید. یا دمای پخ درت نبوده یا زمان آن. همیشه به جای نگگاه کرده به ساعت بهتر است از تایمر استفاده کنید. اگر هر دو درست بود امکان دارد مشکل از فر باشد. با یک دما سنج مخصوص، دمای فر را چک کنید. اگر فر به دمایی که روی درجه آن ن.شته، نمیرسد، متخصص خبر کنید تا فر را چک کند.

کیک به ظرف چسبیده و بیرون نمی آید

راه حل: اگر قالب را درست چرب کرده یا ته آن آرد پاشیده باشید کیک، راحت از قالب جدا می شود. اما اگر می خواهید مطمئن تر باشید، میتوان کف قالب، کاغذ روغنی پهن و بعد از پخت با برس مناسب آن را جدا کنید. دقت کنید که کیک را صاف و بدون حباب در قالب بریزید.

روی کیک زیبا و خوشرنگ نشده است

راه حل: میتوانید قبل از پخت کیک یک لایه تخم مرغ و شکر یا زرده تخم مرغ تنها را با قلم مو روی کیک بمالید. راه راحت تر این است که کیک را در یخچال بگذارید و بعد از اینکه سرد شد یک لایه خامه روی کیک بمالید تا همه ناصافی ها مخفی شود.

این چهار تا رایج ترین مشکلات پخت کیک میباشند که برای هر تازه واردی مساله ساز است البته الان برای شما کاملا حل شد و شما به یک کیک ساز حرفه ای تبدیل شده اید 🙂

همچنین ببینید

تزیین کیک خانگی

تزئین کاپ کیک ماهی برای تولد

تزیین کاپ کیک خانگی برای تولد  تزئین این کاپ کیک ها به صورت فانتزی و شاد خیلی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *