خانه / گل وگیاه / نگهداری گل و گیاه – درخت شفلرا
شکلات هدیه سورپرایز پرنسلین

نگهداری گل و گیاه – درخت شفلرا

هر آن چه برای نگهداری درخت شفلرا در خانه و آپارتمان نیاز دارید

اگر به مدت ۵ دقیقه با این گیاه نگاه کنید یا هنگام غذا دادن و آبیاری کردن با آن توجه کنید، با انرژی که به شما می دهد خستگی را از تنتان دور میکند و احساس خوبی پیدا میکنید.

نگهداری گل و گیاه – درخت شفلرا از استرالیا آمده و این اسم نام ایرانی آن است . انگلیسی ها به آن درخت چتر هم می گویند. شفلرآ از خانواده آرالیاسه ها و گیاهی است بسیار زیبا با برگ های سبز رنگ. روشن و براق که پنجه ای شکل هستند. این گیاه در اصل درخت بزرگی است. در هوای آزاد تا ۴ متر هم میرسد اما در آپارتمان هیچوقت این قدر بلند نمیشود. شفلر یک فرق کلی با بقیه گیاهان زینتی دارد. بر عکس گیاهان زینتی که با حذف جوانه های انتهایی، شاخه های جانبی رشد بیشتری میکنند. در این گیاه فقط یک شاخه اصلی وجود دارد و همه شاخه های فرعی از این یک شاخه منشعب میشوند.

نگهداری گل و گیاه - درخت شفلرا

نگهداری از شفلرا

نور:                       سایه یا آفتاب؟

شفلرا به نور سایه و آفتاب نیاز دارد. نور متوسط آپارتمان را تحمل میکند فقط توجه داشته باشید گیاه شما حداقل به ۷ ساعت نور نیاز دارد. البته اگر گیاه شما ابلق است باید آن را در جای پر نورتری قرار دهید. گیاهان ابلق و رنگی به نور بیشتری احتیاج دارند.

دما :                    درچه فصلی؟

دمای مورد نیاز این گیاه در تابستان و زمستان با هم فرق میکند. شفلرا در هوای سرد و زمستان حداقل به دمای ۱۵درجه سانتیگراد و در هوای گرم و تابستان حداکثر به ۳۰ درجه سانتیگراد نیاز دارد. فراموش نکنید، اگر دمای محیط بالاتر بود باید حتمآ گیاهتان را مه پاشی کنید یا در جریان هوای آزاد قرار دهید.

آبیاری:                کلر را از بین ببرید

خاک گلدان گیاه باید همیشه مرطوب باشد. اما هیچ وقت نباید گیاه غرقاب شود. برای فراهم آوردن این رطوبت باید در هوای سرد هر هفته یک بار و در هوای گرم هفته ای ۲ تا ۳ بار با اب هم دما گیاه را آبیاری کنید. آب باید بدون کلر باشد، آن را یک روز نگه دارید تا بیات شود. این طوری هم کلر آن از بین میرود و هم دمای آن با محیط برابر میشود.

رطوبت:            چگونه گیاه را خوشحال کنید

شفلرا رطوبت را دوست دارد . اگر رطوبت مورد نیاز را برایش فراهم کنید همیشه خوشحال و سر حال خواهد بود. برای تامین این رطوبت لازم است در زمستان هفته ای یک بار و در تابستان هر روز گیاه را مه پاشی کنید. یادتان باشد آب مصرفی برای مه پاشی گگیاه باید بدون کلر و فلوراید باشد، در غیر این صورت برگ های زیبای گیاه لک شده و بیمار میشود.

کود دهی:            چقدر اشتها دارید؟

شفلر بسیار قانع است. هیچ وقت به غذای زیادی احتیاج ندارد. به همین خاصر کود دهی به آن باید کمتر از گیاهان دیگر انجام شود. این گیاه را باید ماهی یک باربا کودهای جامد یا مایع محلول در آب غذا دهید. اگر از کودهای مایع مخصوص برگ استفاده کنید، بهتر است. این کود مناسبترین غذا برای شفلرا است

نگهداری گل و گیاه – درخت شفلرا – قسمت دوم

از سیب سبز

برای سفارش و ارسال گل در ایران به وب سایت پرنسلین مراجعه کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *