خانه / نوشیدنی / یک کوکتل میوه عطش زای فوری عجیب
شکلات هدیه سورپرایز پرنسلین

یک کوکتل میوه عطش زای فوری عجیب

کوکتل عطش زای فوری

کوکتل میوه

توی گرمای تابستان هیچی عطش رو بهتر از یه نوشیدنی خنک و تگری از بین نمی بره. این کوکتل میوه خوشمزه از آب لیمو و نارگیل و اسطوخودوس درست شده. خیلی طعم متفاوت و باحالی می ده و واقعا عطش زاست. به خاطر شکل و شمایل هوس انگیزش می تونین این کوکتل میوه رو توی مهمونی ها و دورهمی ها درست کنید. بوی خوش اسطخودوس و لیمو باعث معطر شدن بدن میشه و خاصیت ضدعفونی کننده داره و این کوکتل رو تبدیل به یه کوکتل واقعا تابستونی کرده. خودم اسمشو گذاشتم کادو برای همسر. چون توی گرمای افتضاح تابستان امسال هیچ هدیه ای بهتر از یه کوکتل میوه تگری نیست از طرفی برای آقایون که بیشترشون هم خوش خوراک اند هیچ هدیه ای بهتر از نوشیدنی و خوراکی نیست.

 

gift-for-wife

 

 

مواد لازم برای کوکتل لیمو و اسطوخودوس و نارگیل:

۱ و ½ فنجان آب لیمو تازه

۱ و ¾ فنجان شکر

۸ تا فنجان آب نارگیل

۴ فنجان آب

شربت اسطوخودوس (برای شربت اسطوخودوس این کوکتل مواد لازم را نصف کنید. یعنی فقط نصف شربت اسطخودوسی که در پائین هست رو لازم داریم. )

طرز تهیه کوکتل لیمو و اسطخودوس و نارگیل:

آب لیمو، اب نارگیل و شکر و آب را باهم مخلوط می کنیم تا شکر کاملا حل شود. سپس شربت اسطخودوس را به مواد اضافه می کنیم و هم می زنیم. شربت آماده شده را در یخچال می گذاریم تا خنک شود و برای خوردن در هوای گرم تابستان حسابی بچسبد.

 

طرز تهیه شربت اسطخودوس :

مواد لازم برای درست کردن شربت اسطخودوس:

۲ فنجان شکر

۱ و ½ فنجان آب

۳ قاشق غذاخوری اسطوخودوس خشک شده

دو قطره رنگ خوراکی بنفش( اختیاری)

در یک ماهی تابه شکر و آب و اسطخودوس را باهم مخلوط م کنیم و روی حرارت می گذاریم. تا آب به جوش بیاید و به مدت ۱ دقیقه بجوشد.

سپس گاز را خاموش می کنیم اما اسطخودوس را از شربت بیرون نمی آوریم و اجازه می دهیم اسطخودوس به مدت ۲۰ دقیقه در شربت خیس بخورد. بعد از این مدت شربت را از صافی رد می کنیم تا شربت یکدستی بدست بیاوریم. در این موقع اگر دوست داشتید برای خوش رنگ شدن شربت می توانید چند قطره رنگ بنفش به شربت اضافه کنید.

شربت را در یخچال می گذارید تا خنک شود و آماده خوردن شود.